Technological Entrepreneurship Certificate: Graduates

Year

Graduate

Degree

1997 Dong Banh BSE in Mechanical Engineering
  Timothy Bechen BSE in Electrical Engineering
1998 Susan Jongewaard BSE in Biomedical Engineering
  Mark Matzen BSE in Chemical Engineering
  Tarun Mirchandani BSE in Electrical Engineering
  Stephen Thomas BSE in Chemical Engineering
1999 Mark Fox BSE in Chemical Engineering
  Mathew Petersen BSE in Chemical Engineering
  Kelley Crome BSE in Biomedical Engineering
  Michael Sileo BSE in Electrical Engineering
2000 Michael Farrell, Jr. BSE in Industrial Engineering
  Robert Ramza BSE in Biomedical Engineering
  Karen Moon BSE in Industrial Engineering
  Thomas Irlbeck BSE in Electrical Engineering
2001 Jay Dittman BSE in Biomedical Engineering
  D. Shun-Luoi Fong BSE in Electrical Engineering
  Christopher Hruska BSE in Biomedical Engineering
  Bryan Nordstrom BSE in Industrial Engineering
  Jason Otto PhD in Biomedical Engineering
  Gregory Valyer BSE in Electrical Engineering
2002 Casey Bryan BSE in Chemical Engineering
  Matthew Buchanan BSE in Electrical Engineering
  Jack Burnham BSE in Civil Engineering
  Jaron Christoph BSE in Industrial Engineering
  Timothy Evans BSE in Industrial Engineering
  Joseph Friedrich BSE in Electrical Engineering
  Jeff Kinnan BSE in Electrical Engineering
  Brian Kregor BSE in Electrical Engineering
  Karsten Temme BSE in Biomedical Engineering
2003 Eric Bandstra BSE in Biomedical Engineering
  Crystal Foster BSE in Biomedical Engineering
  Sean Hosseini BSE in Electrical Engineering
  Gage Huston BSE in Electrical Engineering
  Robert Knight BSE in Civil Engineering
  Bryk Lancaster BSE in Electrical Engineering
  Joseph Randall BSE in Industrial Engineering
  James Tansey BSE in Biomedical Engineering
  Trenton Tollakson BSE in Industrial Engineering
  Erin Wallerich BSE in Industrial Engineering
2004 Adam Benwitz BSE in Biomedical Engineering
  Kevin Brown BSE in Industrial Engineering
  Gabrielle Grotta BSE in Industrial Engineering
  Amanda Johnson BSE in Industrial Engineering
  Gabe Palmer BSE in Industrial Engineering
  Robert Sullivan BSE in Electrical Engineering
2005 Michael Cloos BSE in Civil Engineering
  Brent Cumberford BSE in Biomedical Engineering
  Cory Finley BSE in Industrial Engineering
  Kristopher Halter BSE in Industrial Engineering
  Robert Hotchkiss BSE in Electrical Engineering
  Jonathan Nelson BSE in Civil Engineering
  Bryan Pomranky BSE in Mechanical Engineering
  Kristopher Thornburg BSE in Industrial Engineering
  Derek Anderson BSE in Industrial Engineering
  Michael Bries BSE in Industrial Engineering
  Blaze Keller BSE in Industrial Engineering
  Mitchell Ridnour BSE in Industrial Engineering
  Nate Seitz BSE in Electrical Engineering
  John Steffen BSE in Biomedical Engineering
2006 David Atkinson BSE in Electrical Engineering
  Jennifer Brozik BSE in Industrial Engineering
  Jonathan Curran BSE in Electrical Engineering
  Ryan Heiken BSE in Industrial Engineering
  Matthew Kaleta BSE in Electrical Engineering
  Ryan Livingston BSE in Civil Engineering
  Nicholas Lorch BSE in Electrical Engineering
  Jacob Nickel BSE in Electrical Engineering
  Jason Ortman BSE in Industrial Engineering
  Andrew Pomatto BSE in Electrical Engineering
  Justin Regenwether BSE in Electrical Engineering
  Jeffrey Sammis BSE in Electrical Engineering
  Samuel Schrup BSE in Electrical Engineering
  Eric Spurgeon BSE in Mechanical Engineering
  Brian Thomas BSE in Biomedical Engineering
  Bryant Van Meeteren BSE in Biomedical Engineering
2007 Scott Bartolo BSE in Biomedical Engineering
  Timothy Brandau BSE in Biomedical Engineering
  Kyle Ellis BSE in Mechanical Engineering
  Daniel Ernst BSE in Industrial Engineering
  Martin Hoglund BSE in Biomedical Engineering
  Nathan Kleffman BSE in Electrical Engineering
  Sang Ki Lee BSE in Biomedical Engineering
  Tyler Luttenegger BSE in Mechanical Engineering
  Kristin Protheroe BSE in Biomedical Engineering
  Nic Romaine BSE in Mechanical Engineering
  Erich Stoermer BSE in Biomedical Engineering
  Ryan Swartz BSE in Biomedical Engineering
2008 Jason Carson BSE in Mechanical Engineering
  Colin Dangelo-Kemp BSE in Biomedical Engineering
  Adriane Downs BSE in Biomedical Engineering
  Stephanie Grabau BSE in Biomedical Engineering
  Kevin McWhorter BSE in Chemical Engineering
  Cameron Miller BSE in Electrical Engineering
  Matthew Mucci BSE in Mechanical Engineering
  Joseph Patterson BSE in Industrial Engineering
  Jacob Peterson BSE in Mechanical Engineering
  Sarah Stephenson BSE in Biomedical Engineering
2009 Jeff Gilbert BSE in Electrical Engineering
  Jim Guarino BSE in Civil Engineering
  Anthony Huinker BSE in Electrical Engineering
  Hoang Quoc Mai BSE in Chemical Engineering
  Matthew Menietti BSE in Electrical Engineering
  Peter Pelligino BSE in Biomedical Engineering
2010 Brendan Camplin BSE in Biomedical Engineering
  Sean Reader BSE in Biomedical Engineering
  Cody Pump BSE in Civil Engineering
  Bryan Schnicker BSE in Chemical Engineering
  Magnus Wu BSE in Biomedical Engineering
2011 Arunan Cuddalore Arivalagan BSE in Biomedical Engineering
  Ramiro Ramos BSE in Chemical Engineering
  Adam Thompson BSE in Civil Engineering
2012 David Evans BSE in Civil Engineering
  Enrique Rodriguez BSE in Mechanical Engineering
  Craig Vidal BSE in Biomedical Engineering
2013 John Meyer BSE in Electrical Engineering
  Brett Zimmerman BSE in Civil Engineering
2014 Megan Osayande BSE in Civil Engineering
  Xioyu Qin BSE in Industrial Engineering
  Eric Sauter BSE in Chemical Engineering